Malé marody potěšila nejen svou nečekanou přítomností, ale i tím, že jim předala drobné dárky. „Přivezla jsem pro ně své cédéčko a sladkosti. Navíc se všem, kteří mají zájem, ochotně podepíšu i s věnováním na fotku," prozradila ještě před vstupem do prvního nemocničního pokoje Markéta Konvičková.

Hospitalizované děti návštěva někoho, koho znají z televizní obrazovky, potěšila. „Samozřejmě vím, že byla v pěvecké soutěži. Dárky, které jsem od ní dostal, mě potěšily. A proč jsem ještě před koncem prázdnin skončil v nemocnici? Spadl jsem totiž ze stromu a zlomil si ruku," svěřil se mladý pacient.

Primářka zdejšího dětského oddělení Ivana Röschlová si zároveň převzala polohovací vak, který vyrobili odsouzení z heřmanické věznice. „Jsou v něm speciální kuličky, které se zformují podle polohy těla. Dětem se na něm dobře leží, protože je nic netlačí. Jsme za tento dar moc rádi," řekla primářka Ivana Röschlová.

A nebyl to první dobrý počin trestanců. Před časem vyrobili pro nemocné děti, které se léčí ve frýdecké nemocnici, dřevěný kolotoč. Patent dokonce potom koupila jedna rakouská firma, což ovšem znamenalo, že se výroba v žaláři musela ukončit.