Pacienti se tak mohou těšit na novou recepci pro zápis pacientů a objednávání na procedury, rekonstrukcí prošly také ambulance lékařů. Výraznou novinkou je bazén s protiproudem, masážní lavicí a tryskami pro jemnou a účinnou masáž těla. Vybavení bazénu umožňuje masáž plosek nohou, což ocení především diabetici a všichni ti, kdo z jakýchkoliv důvodů vysoce zatěžují dolní končetiny. Pro účinnou masáž zad je k dispozici tzv. chrlič – pacient si sám reguluje vzdálenost a směr dopadajícího proudu vody. Naopak jemnou masáž a uvolnění svalstva zajistí masážní trysky po okrajích bazénu. Součástí bazénu je whirpool, kde mohou pohodlně relaxovat dva pacienti.

„Vodoléčba je velmi účinná rehabilitační metoda. Abychom umožnili využívat výhod bazénu také lidem těžce pohyblivým, máme u bazénu instalováno zvedací zařízení. Speciální zvedák vítají jak pacienti, tak personál rehabilitačního oddělení. Výhodou je snadná a bezpečná manipulace s pacientem,“ řekla Anna Lacková, vedoucí fyzioterapeutka oddělení léčebné rehabilitace.

Rekonstrukce znamenala kompletní obnovu vířivek a van. „Nově dnes nabízíme kromě klasických přísadových koupelí také koupele uhličité. Při proceduře se oxid uhličitý vstřebává kůží. Zlepšuje prokrvení pokožky, má příznivý vliv na srdeční a cévní systém a snižuje krevní tlak. Velmi oblíbené jsou perličkové koupele a podvodní masáže. Končetinové vířivé koupele jsou vhodné pro uvolnění svalového napětí před cvičením. Využíváme jich především při rehabilitaci poúrazových stavů,“ dodala Lacková.

Rekonstrukce se dotkla také tělocvičen. V rámci mechanoterapie pacienti využívají například běžící chodník, rotopedy, motomed, stroje k posílení svalstva horních i dolních končetin a posturomed. Ten má výrazný efekt při nácviku vzpřímeného stoje a aktivaci hlubokého posturálního svalstva (nejhlubší vrstva svalů kolem páteře). Pro osoby s těžkým postižením pohybového ústrojí je určena rehabilitace na tzv. therapymastru. Závěsné zařízení umožňuje pacientům rehabilitaci a cvičení při odlehčení končetin, bez zatížení způsobeným vahou samotné končetiny.

Rekonstrukce pavilonu vodoléčby si vyžádala 31 milionů korun, práce probíhaly od listopadu 2009 do dubna.