„Právě díky sponzorům se v roce 2008 podařilo financovat hned několik akcí. Tou největší byla výstavba neurologické JIP, která mimo jiné zajišťuje péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou. Z celkové investice, která činí deset milionů korun, jsme více než jeden milion získali od sponzorů nemocnice,"sdělila mluvčí nemocnice Lenka Franková.

"Další sponzorské dary umožní zakoupit zdravotnickou techniku, jako například defibrilátor na ARO a inkubátor na novorozeneckou stanici. Některé z okolních obcí přispěly na zakoupení sanitního vozu – seznam těchto obcí můžete dnes a denně vidět přímo na nové sanitě,“ dodala.

„Nálada byla skvělá,“ poznamenala k samotnému benefičnímu koncertu. „Děkujeme všem, kteří se byť malou částkou podíleli na financování nových programů Nemocnice Třinec. Zároveň si dovolujeme vyhlásit téma pro příští rok. V roce 2009 provedeme rekonstrukci porodních sálů. Zajistíme kvalitní zdravotní péči a také přirozenou intimitu pro nastávající rodiče i děťátko. Porodní sál se stane důstojným místem, kde každým rokem poprvé spatří světlo světa asi tisíc dětí,“ uvedla Lenka Franková s tím, že pro všechny, kdo chtějí Nemocnici Třinec podpořit, je připraven odkaz na internetových stránkách www.nemtr.cz. (lew)