Náklady na přestavbu a vybavení ve výši 1,2 milionu korun zaplatila Nemocnice ve Frýdku-Místku z vlastních zdrojů, monitorovací systém a pět nových lůžek za téměř 5 milionů korun uhradila dotace Ministerstva zdravotnictví.

Při rekonstrukci se vyměnila podlaha, nechyběla kompletní přestavba sociálního zařízení a výměna stoupaček, součástí byla také výměna dveří a nové počítačové rozvody. Oddělení bylo vybaveno novým monitorovacím systémem a pěti novými lůžky. Celková kapacita plně klimatizované jednotky je deset lůžek, které jsou rozmístěny v pěti boxech.

„Prostory anesteziologicko-resuscitačního oddělení již rekonstrukci nutně potřebovaly," potvrdil ředitel nemocnice Tomáš Stejskal, podle kterého nově vybavené oddělení splňuje nároky na poskytování moderní zdravotní péče.

Rekonstrukce oddělení trvala téměř tři měsíce. „Nová polohovací lůžka umožňují nejen změnu nastavení, ale přispívají také ke snadnějšímu vstávání pacienta," řekla vrchní sestra ARO Blanka Špoková.

„Lůžka jsou vybavena motorem pro snadnější přesun po oddělení a dovolují laterální náklon, který mimo jiné napomáhá k provzdušnění plic u dlouhodobě ventilovaných pacientů, zároveň umožňují sledování váhy pacienta. Jedno z nových lůžek s vyztuženou konstrukcí a nosností až 500 kilogramů je určeno pro takzvané bariatrické pacienty, neboli pacienty s velkou nadváhou," doplnila vrchní sestra.