Cílem přestavby byla obnova celkového charakteru budov, které byly, vzhledem ke své historii a konstrukci, ve stavu nevyhovujícím současným technickým parametrům. 

Primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký loňské rozhodnutí soudu přivítal.
Radní z Frýdku-Místku opět u soudu, osvobozující verdikt z loňska je zrušen

„Neméně důležitým záměrem bylo vytvořit pro pacienty našeho zdravotnického zařízení moderní prostředí odpovídající současným trendům a požadavkům na kvalitní poskytovanou péči. Velkou měrou k tomu, v rámci uvedené revitalizace, napomohla taktéž modernizace vnitřního vybavení nemocnice,“ doplnil MUDr. Radek Neuwirth z Nemocnice Podlesí.

Během revitalizace došlo ke kompletní výměně celkem 296 starých oken z 80. let v budově A, ve které se nacházejí ambulance, a také ve spojovací budově B, kde sídlí radiologie a ECHO vyšetřovny. Do pětipodlažního objektu polikliniky (budova A) a čtyřpodlažní spojovací budovy B byla nainstalována plastová okna s výbornými izolačními vlastnostmi. V budově polikliniky došlo díky vyzdění meziokenních vložek ke zvýšení užitkové hodnoty budovy a zároveň ke snížení její energetické náročnosti. 

Elektromobil Kona Electric - Automobilka Hyundai zahájí v březnu 2020 ve svém závodě v Nošovicích na Frýdecko-Místecku výrobu elektromobilů Kona Electric (na archivním snímku z 6. března 2018 z autosalonu v Ženevě). <body xmlns="http://newsml.ctk.cz/ns/ct
Hyundai zahájí v březnu v Nošovicích výrobu elektromobilů Kona

Citlivá rekonstrukce nemocnice se podřídila zákonem chráněným rorýsům, kteří sídlí od nepaměti ve větracích otvorech pod střechou nemocnice. Výskyt chráněného opeřence ovlivnil nejen časový harmonogram prací, ale jeho potřebám se musely přizpůsobit i některé stavební prvky.

Odvětrávací otvory ve fasádě nemocniční budovy sice zůstaly, ale dle pokynů ornitologů už nejsou vybaveny mřížkou, aby se zde rorýsi mohli opět pohodlně uhnízdit. Pro rorýse je totiž typická pevná vazba na hnízdiště. Kde jednou úspěšně vyhnízdí, tam se opakovaně vrací. Pokud o hnízdní dutinu přijde, trvá mu jeden i více roků, než si najde nové. 

Ilustrační foto.
Honička v Beskydech: Řidič se před policisty ukryl v lese

I do budoucna plánují v Podlesí další modernizaci. „Půjde například o renovaci venkovního osvětlení nebo o výměnu vstupních dveří na jednotlivá oddělení. V přípravné fázi je také náhrada vzduchotechniky kardiochirurgických sálů pro zvýšení komfortu pracovního prostředí lékařů a zdravotnického personálu," uvedla Radka Miloševská, mluvčí nemocnice. 

Paní Milada Matoušková, která oslavila 100 let, 27. ledna 2020 v Ostravě.
Stoletá dáma z Ostravy se chystá na Baník! Prozradila i recept na dlouhověkost