Cílem projektu je profesionální přístup k pacientům a zkvalitnění ošetřovatelské péče. Během dvou dnů si mohli zdravotníci zdokonalit některé postupy, které při své práci používají.

Přestože některé z vykonávaných zdravotnických úkonů pro ně nejsou každodenní rutinou, musí je bezchybně zvládat.

„V programu celé akce byla mezi jinými správná hygiena rukou a následná péče o pokožku rukou, která je významnou součástí v boji s mikrobiálními infekcemi přenášenými rukama. K dispozici bylo i zařízení, které okamžitě odhalí i to nejmenší pochybení při nedodržení hygieny rukou,“ řekla mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Zvýšená pozornost byla věnována i pádům a zvedání pacientů ze země. Zaměstnanci si mohli prakticky vyzkoušet, jak reagovat v takovém případě a jaké použít úchopy, aniž by si sami způsobili problémy se zády.

„Dalším tématem byla neodkladná resuscitace, což je soubor jednoduchých a logicky na sebe navazujících postupů, které slouží k neprodlenému obnovení dodávky okysličené krve do mozku. Hlavním faktorem úspěchu je rychlost zahájení a účinnost provedení resuscitace. Na cvičném modelu si zdravotníci mohli ověřit své znalosti,“ dodala Sikorová Nožková.

O správném odběru biologického materiálu informovalo další stanoviště, edukovalo se v podávání transfuzních přípravků.

„Vzdělávat se a prohlubovat své vědomosti přišlo letos více než 300 zdravotníků z různých oborů. Všem školitelům, kteří se zhostili svých úkolů na výbornou, děkujeme,“ sdělila náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Halina Musiolová.