Zpráva měla zvláštní kouzlo pro obyvatele sídliště Sosna, kde muž vyrůstal. „Probírali jsme to ve škole," chlubil se před rokem třináctiletý Daniel Slovák. „Je to spolužák mého bratra. Je dobrý, není namyšlený," pravila třicátnice z Habrové ulice. „Myslím si, že on není typ, kterému by záleželo na penězích. A že mu ta sláva spíš bude vadit," uvažovala žena. „Všichni mu držíme palce, ať zůstane nadále takový, jaký je. Je to kluk tady odtud. Chytrý asi je, jinak by to nedokázal," prohlásila důchodkyně Jarmila Bialožytová. Její známá Marie Januszová poznamenala, že Martin Staszko je „fajny kluk" s dobrou povahou. „My mu to ze srdce přejeme. Ale ať nikomu nepůjčuje peníze, jinak bude mít nepřátele," řekla zvýšeným hlasem.

Martin Staszko v minulosti pravidelně chodíval do restaurace Burian na druhé straně města. „Je to tichý, slušný, obyčejný kluk," vzpomínala majitelka podniku Eva Burianová. Ani ve snu by ji nenapadlo, že se z něj přes noc stane doslova světová celebrita. „Abych pravdu řekla, je velice skromný. Vůbec to na něm není poznat, ale ,palírnu´ musí mít dobrou, protože vynikal i v šachu," pravila Burianová a myslela tím, že Staszko je zkrátka chytrý. Na neobvyklého hosta si pamatovaly i číšnice. „Takový tichý, skromný, moc toho nenamluvil. Objednal si a pak se věnoval svým věcem většinou hrál šachy," pravila Ivona Tydlitátová. „S nikým se nedával do řeči. Přišli po tenise, objednali si večeři a dali na stůl šachy. A to byl konec, do zavírací doby hráli na tom stole, to byl jejich svět," líčila její kolegyně. Martin Staszko hrál výborně šachy už jako kluk, kdy navštěvoval ZŠ s polským jazykem vyučovacím v Nádražní ulici. „Jsme velice rádi, že máme tak slavného absolventa," prohlásil loni ředitel Tadeáš Szkucik. „Ví se o něm na celém světě. O kom se to dá říct?" dodal Szkucik, jenž si Staszka pamatuje z hodin tělocviku. „Žák to byl dobrý, ale tak trochu svérázný," poznamenal. Pohádkově bohatého hráče pokeru později vítali i na třinecké radnici dostal pamětní medaili a flanelovou košili. Podobná ho proslavila v Las Vegas.

Martin Staszko letos jezdil po turnajích, kde bylo vyšší startovné. Zaznamenal pár dobrých výsledků, říká ale, že po odečtení nákladů je „v lehkém minusu". Přiznává, že ztratil soukromí, mezi výhody naopak řadí to, že více jezdí po světě, což si vždycky přál.