„V pondělí kolem 17. hodiny večer jsem přijela k Tesku a šla nakoupit. Během půl hodiny jsem měla velký nákup, vyšla jsem ven s nákupním vozíkem a otevřela kufr auta,“ líčila žena.

Zloděj byl rychlý a mazaný

„Kabelku jsem sundala z ramene a položila do kufru auta, pak jsem začala nakládat zboží z vozíku, který byl po pravé straně. Během dvou minut jsem si chtěla posunou tu kabelku, sáhla jsem pro ni – a ona tam nebyla,“ konstatovala Bohumila Soukalová. Zpětně si uvědomila, že cítila, jako by se o její oblečení někdo jemně otřel. „Rozhlédla jsem se kolem, ale nikde ani živáčka. Vždycky si dávám pozor, říkám si, že se mi to nemůže stát, ale zloději jsou mazaní. To by vás nenapadlo,“ míní Soukalová.

Nejvíc mrzí ztráta dokladů

„Musí jít za vámi nebo sedí v autě a pozorují vás. A v momentě, kdy pokládáte nákup, vás okradou,“ dodala. Šokovaná žena zavolala policisty a spočítala škodu. „Celkem pět a půl tisíce. Kabelka stála dva tisíce, měla jsem tam peněženku, stravenky, veškeré doklady a malý technický průkaz od auta. Peníze člověk oželí, ale ty doklady mě mrzí, hlavně ten techničák,“ lituje Bohumila Soukalová. „Kdyby to náhodou četli ti zloději, napište, ať mi je vrátí.“

Žena říká, že hned v pondělí se stejnou prosbou zašla i k informačnímu pultu, ale personál obchodního řetězce takové hlášení před zákazníky odmítl přečíst. Žena pracuje jako kuchařka v budově frýdecko-místecké pobočky VZP a finančního úřadu.

Kolegyně z kantýny měla víc štěstí

Její kolegyní v kantýně je shodou okolností Alena Vyvialová, o které Deník v říjnu napsal, že ve spěchu z jedné práce do druhé vytratila peněženku s poměrně velkým obnosem a dalšími cennými věcmi. Peněženka se jí však vrátila díky dvěma mladíkům, kteří nález ihned ohlásili. - přečtěte si také: Poctiví studenti ztracenou peněženku okamžitě vrátili

„Takové štěstí já mít nebudu,“ tuší Soukalová. Přitom poznamenala, že škoda mohla být ještě vyšší. „Ještě štěstí, že jsem měla mobil v bundě a brýle na očích. Ušetřila jsem alespoň osm tisíc,“ pravila. Říká, že peníze a doklady bude nosit vždy už jen u sebe. A k opatrnosti vyzývá i všechny ostatní. „Je to ponaučení pro další lidí,“ zdůraznila 55letá žena.