„Pokles evidované nezaměstnanosti v průběhu června pokračoval. Míra nezaměstnanosti na Frýdecko-Místecku v červnu činila 8,82 procenta, přičemž ve stejném období loňského roku to bylo 8,76 procenta. V porovnání s předcházejícím měsícem poklesla o 0,30 procentního bodu. Ke konci června úřad práce evidoval 9 590 uchazečů o zaměstnání, což je o 369 méně než letos v květnu,“ informoval ředitel Úřadu práce ve Frýdku-Místku Libor Černý. Na jedno volné pracovní místo připadalo ke konci června 17 uchazečů, přičemž ke stejnému datu loňského roku to byl stejný počet.

Poměr mužů a žen bez práce se relativně vyrovnal. Z celkového počtu evidovaných uchazečů o zaměstnání nyní mírně převažují ženy, je jich 50,3 procenta. O zprostředkování zaměstnání v průběhu června zdejší úřad práce požádalo 980 nových uchazečů, což je nejméně od srpna 2008. Oproti červnu loňského roku je to o 386 osob méně. „Největší počet z nově zaregistrovaných uchazečů představovali zaměstnanci z odvětví obchod, stavebnictví a kovovýroba. Padesát z nich ukončilo samostatně výdělečnou činnost,“ upřesnil Libor Černý.

Naopak vyřazeno z evidence v červnu bylo celkem 1349 uchazečů, přičemž 880 z nich, tedy 59,3 procenta, nastoupilo do nového zaměstnání. Nejvíce jich našlo uplatnění v odvětvích obchod, stavebnictví, administrativní a podpůrné činnosti, doprava a skladování a ubytování, stravování a pohostinství.

Pro více než 9,5 tisíce nezaměstnaných měl v červnu frýdecko-místecký úřad práce v nabídce celkem jen 579 volných míst s místem výkonu práce v okrese Frýdek-Místek. Je to o 19 míst více než vloni v červnu, ale o 74 míst méně než před měsícem. Pro dělníky bylo v nabídce 368 vhodných volných míst a pro ostatní profese 211 vhodných volných míst. Ještě hůře jsou na tom osoby se zdravotním postižením, pro ně byly v nabídce jen 3 vhodná místa, což je o 23 méně než před rokem. Nejvíce volných pracovních míst v červnu zdejší úřad práce nabízel v profesích pomocný montážní dělník, horník, zedník, obsluha montážní linky, kuchař, technik a obchodní zástupce.