V prosinci došlo k dalšímu zvýšení evidované nezaměstnanosti. Frýdecko-místecký úřad práce ke konci prosince evidoval 10 780 uchazečů o zaměstnání, což je o 536 více než před měsícem a ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je to dokonce o 3966 uchazečů více. „Jedná se o nejvyšší meziroční nárůst v tomto měsíci za posledních 11 let. Míra nezaměstnanosti činila 9,8 procenta, přičemž před rokem to bylo 5,9 procenta,“ konstatoval ředitel Úřadu práce ve Frýdku-Místku Libor Černý. Na jedno volné pracovní místo v prosinci připadalo 16 uchazečů, přitom před rokem jich bylo pouze pět. Mezi nezaměstnanými je více mužů, je jich 53,3 procenta.

Práce není ani pro dělníky ani pro lidi v ostatních profesích. Dělníci se v prosinci mohli vybírat jen ze 382 volných míst, oproti loňsku to je o 803 příležitostí méně. Lidé v ostatních profesích měli výběr ještě menší, úřad práce pro ně měl v nabídce pouhých 285 vhodných volných míst. Pro 10 780 uchazečů tak bylo v prosinci na Frýdecko-Místecku v nabídce jen 667 volných pracovních míst.

Zaměstnavatele nejčastěji hledali zaměstnance v profesích manipulační dělník v průmyslu, horník, zprostředkovatel finančních transakcí, telefonista, montážní dělník, obchodní zástupce, technik a dělník nádvorní skupiny.
V průběhu prosince požádalo o zprostředkování zaměstnání 1 393 nových uchazečů. Největší počet z nich představovali zaměstnanci z odvětví stavebnictví, obchod a kovovýroba. Z nově zaregistrovaných uchazečů jich 195 ukončilo samostatně výdělečnou činnost.
Naproti tomu bylo z evidence úřadu vyřazeno 857 uchazečů, z nichž 435 nastoupilo do zaměstnání. Nejčastěji se uplatnili v odvětvích obchod, kovovýroba, administrativa a ubytování, stravování a pohostinství.