Ženy tu nacházejí práci mnohem hůře, než muži. Z celkového počtu nezaměstnaných tvoří ženy více než 55 procent. Oproti tomu si výrazně polepšili absolventi škol a mladiství, kterých frýdecko-místecký úřad práce eviduje o třetinu méně než před rokem. Do evidence úřadu práce se hlásí nejvíce lidí z odvětví obchodu, služeb, stavebnictví a kovovýroby a stejně tak nejvíce uchazečů o zaměstnání našlo uplatnění právě v těchto odvětvích.

Zatímco v evidenci úřad ke konci října vedl 8863 nezaměstnaných, pracovních příležitostí na území okresu nabízel dohromady 1475. Je to o 86 míst méně než před rokem a o 75 méně než v září. Na jedno pracovní místo nyní čeká pomyslná fronta šesti uchazečů. Za rok se zkrátila o polovinu, vloni v říjnu na jedno volné místo připadalo dvanáct nezaměstnaných.

Největší šanci najít vhodnou práci mají dělníci. Pro dělnické profese úřad práce nabízí 1133 volných míst, pro ostatní má jen 342 nabídek. Potencionální zaměstnavatelé nejčastěji hledají zedníky, horníky, řidiče nákladních automobilů, zámečníky, číšníky a servírky, svářeče a kuchaře.