Zdejší úřad práce v květnu evidoval 6 835 nezaměstnaných, což je nejméně za posledních jedenáct let. Už tolik příznivý však není poměr nezaměstnaných žen a mužů. Z celkového počtu evidovaných je totiž plných 55,3 procenta žen. Naproti tomu počet mladistvých bez práce ubývá a je jich nyní nejméně za posledních dvanáct let. Pomyslná fronta na jedno pracovní místo je nyní čtyřmístná, přičemž ještě před rokem byla přesně dvakrát delší.

Během května se do evidence frýdecko-místeckého úřadu práce přihlásilo 808 nových uchazečů a nejvíce jich přišlo z obchodů a kovovýroby. Do evidence se také přihlásilo 17 živnostníků, kteří ukončili samostatně výdělečnou činnost. Naproti tomu z evidence úřadu bylo vyřazeno 1 236 uchazečů, z nichž 817 nastoupilo do nového zaměstnání. V květnu před rokem ovšem do zaměstnání nastoupilo o 217 osob více.

V květnu si zdejší nezaměstnaní mohli vybírat z 1 703 pracovních příležitostí s místem výkonu práce v okrese Frýdek-Místek. Je to o 407 více než před rokem a o 112 méně než před měsícem. Nejvíce nabízených volných míst bylo vhodných pro dělníky, těch bylo v květnové nabídce úřadu plných 1 343. Pro ostatní profese pak zbývalo pouhých 360 vhodných pracovních nabídek. Nejvíce volných pracovních míst úřad práce evidoval v profesích zedník, horník, svářeč, zámečník, kuchař, číšník servírka a technik.