Lidé tak na speciálních podložkách vytančili pro projekty neziskových organizací osm set tisíc korun, AMO se pak rozhodl částku zarovnat na rovný milion korun.

„Neziskové organizace z Moravskoslezského kraje mohou do programu Regiograntů přihlásit svůj konkrétní program. Mají na to čas do 11. srpna, žádost na jeden projekt může být maximálně do výše sta tisíc korun,“ sdělila vedoucí oddělení firemní odpovědnosti AMO Monika Pěnčíková.

Projekt musí být podle ní zaměřen na Moravskoslezský kraj a spadat do oblasti vzdělávání, sociální či charitativní pomoci, zdraví a bezpečnosti, ekologie či zachování a šíření tradic regionu. Podrobné podmínky i formulář pro přihlášení projektu najdou zástupci neziskových organizací na stránkách www.arcelormittal.cz.

„Celkem se letos do Tance pro život zapojilo 6305 tanečníků, kteří při soutěži sbírali body, jež pak naše společnost převedla na koruny. Částka je několikanásobně vyšší než loni, kdy díky této akci darovala hutní společnost Krevnímu centru v Ostravě 153 tisíc korun na nákup speciálních křesel pro dárce krve,“ doplnila mluvčí kunčické huti Věra Breiová.