Muž se vypravil na turu zcela proti všem pravidlům sám. Naposledy se ohlásil mobilním telefonem manželce kolem šesté hodiny večer s tím, že je v pořádku a dorazí později, než předpokládal. „Po jedenácté hodině večer se s námi ovšem spojil dispečink Policie ČR s prosbou o pomoc při pátrání, protože muž domů nedošel. Manželka pak policisty kontaktovala přibližně ve 21 hodin," řekl Radim Pavlica, náčelník Horské služby Beskydy s tím, že ihned se záchranáři zapojili do akce a vyslali do terénu lidi se dvěma sněžnými skútry, jednou terénní čtyřkolkou a automobilem.

Načelník také dodal, že až do brzkých ranních hodin se hledání zbloudilého běžkaře zúčastnilo téměř padesát policistů, hasičů, místních dobrovolníků a členů HS. Krátce po třetí hodině pak záchranáři muže našli sedět v korytě jednoho z horských potoků. Byl silně podchlazený, vyčerpaný, zcela dezorientovaný a nedokázal zřejmě už delší dobu komunikovat. I když měli záchranáři k dispozici jeho telefonní číslo, muž nebyl schopen hovor přijmout a odpovědět. Jak se do potoka dostal, nebylo vůbec zřejmé, existuje však podezření na požití alkoholu.

Podle členů Horské služby však byl v takovém stavu, že pokud by jej našli o hodinu později, mohl být už mrtev. Běžkař byl proto co nejrychleji ošetřen a převezen na místo, kde si jej převzala posádka sanitního vozu. „Hledaný běžkař podcenil všechny zásady bezpečného pohybu v horách. Především se vydal na turu osamocen. Před něčím takovým důrazně pěší turisty i běžkaře v Beskydech varuji. Stejně tak musím doporučit všem návštěvníkům našich hor, aby měli v mobilu uložené číslo 1210 a v případě nouze nás okamžitě kontaktoval," apeloval Radim Pavlica s tím, že všem, kteří se úspěšné noční akce zúčastnili, za Horskou službu Beskydy děkuje.