Všichni motokrosoví fanoušci a milovníci freestylu, kteří si nenechali ujít úžasnou show v ostravské ČEZ Aréně, měli v sobotu večer předčasné vánoce. Úžasnější dárek totiž pod stromečkem těžko najdou. Osm tisícovek natěšených fanoušků bylo během večera několikrát doslova v extázi a všem účinkujícím po skončení show aplaudovali vestoje.

 

„Atmosféra byla doopravdy parádní. Byla to jednoznačně jedna z těch lepších show, klidně bych tady jel příští týden znovu,“ uvedl nejlepší český účastník Martin Koreň, který se při tricích doslova překonával. „V Ostravě jsem se narodil a moc se tady už kvůli známým a rodině těšil. Fakt jsem si to užíval,“ pokračoval Koreň. Atraktivní exhibiční show, která program zahajovala, vyhrál podle očekávání Američan Wiley Fullmer. Ostravské publikum si největší hvězda show získala už při semifinále, když i přes zdravotní problémy skočila obtížnou variací salta Backflip Superman. Tento obtížný trik byl na českém území k vidění vůbec poprvé.

„Bylo mi od rána opravdu špatně, dokonce jsem uvažoval, že ani nepojedu. Ale když jsem viděl, že se lidi dostávají do varu, řekl jsem si, že jet musím. Atmosféra byla skvělá a já nechtěl nikoho zklamat. Show fakt stála za to," řekl Fullmer, kterému fanoušci, jejichž decibely v seriálu gladiátorských her určují vítěze, suverénní prvenství v turnaji vykřičeli. Největší aplaus v průběhu večera naměřili už v první čtvrtfinálové jízdě Jeffu Fehrovi. Jeho 108 decibelů nepřekonal nikdo, jenže v semifinále měl Kanaďan smůlu, že narazil zrovna na Fullmera. Z jednoznačně nejkvalitnějšího miniduelu večera, který ozdobily čtyři mimořádně náročné kreace, vyšel jako vítěz Fullmer, který ve finále porazil i Koreně.

Ačkoliv do závěrečné exhibice nemohl vinou technických problémů nastoupit Justin Hoyer na sněžném skútru, divákům se tajil dech při vystoupení Jona Guettera na čtyřkolce. Ten nedotočil hned první pokus o salto, ale z krkolomného pádu vyvázl bez újmy na zdraví. „Věděl jsem, že jedu pomalu, ale už to nešlo zastavit. Snad už to příště zvládnu lépe,“ zůstal v klidu Guetter. Dvouhodinovým programem večer gladiátorů neskončil. „Teď to jdeme rozebrat na Stodolní. Na to jsme se těšili celý den nejvíce," usmál se Koreň.

 

Skvělý Mareš

 

Fandí pražské Slavii, v letních měsících býval často k vidění v kožichu, uvádí hudební pořad ESO nebo Super Stars, což mu na Ostravsku moc dobrou výchozí pozici nezaručovalo. Leoš Mareš ale v sobotu dokázal, že patří do moderátorské Ligy mistrů a podal stejně úžasný výkon, jako všichni účastníci. I díky němu neměla show chybu.