Stovky z nich pobavil výstup na devítimetrovou horu Mt. Radegast, zájem byl rovněž o seskok na laně a další atrakce. U hlavního pódia lidé tleskali Davidu Kollerovi, Marku Ztracenému či kapele Turbo.

„Proč jsem přišel? No abych se podíval, jak se mladí baví. Nemůžu zůstat pozadu,“ prohlásil 84letý Radomír Kozel ze sousední Dobré. Šestnáctiletá Markéta Kubalová z Frýdku-Místku měla jiný důvod. „Teta tady pracuje, celá rodina se přijela podívat, jak to tady vypadá. A hlavně jsme se chtěli projet vlakem,“ uvedla Kubalová, která na oslavy pozvala i svou kamarádku Žanetu Skoumalovou.

Součástí akce byla tradičně i prohlídka pivovaru. Někteří návštěvníci si vyzkoušeli disciplínu Hod bludným balvanem. Házelo se z místa, přičemž kámen s úchytem vážil zhruba dvacet kilogramů. „Já tomu říkám žehlička. Byli tady „řízci“, do kterých bych to ani neřekl, a hodili daleko. I některé paní se vytáhly a zahanbily své manžele,“ poznamenal pořadatel, který dohlížel na regulérnost výkonů. Návštěvníci si mohli vyzkoušet i „praženého cvrčka“.

Soutěž Radegast šerpa, při které na zájemce čekala překážková dráha, oslovila osmnáctiletého Vojtěcha Zabloudila z Frýdku-Místku. Při běhu měl na zádech dva pivní sudy. „Trať je luxusní, ale chtělo by to, aby bečka byla jen jedna,“ poznamenal. Slavnosti navštěvuje pravidelně. „Já si to nenechám ujít, je to prostě dobrá akce,“ pravil.

Na hudební koncerty čekal čtyřiadvacetiletý Martin Hlisník. „Z Nošovic jsem se před rokem odstěhoval, ale chodím na každý ročník slavností. Zajímá mě to,“ shrnul Hlisník. Pivo se v sobotu čepovalo z osmapadesáti kohoutů. Největší oblibě se těšil kvasnicový ležák Radhost, který se vaří pouze pro Radegast den.