Místostarosta Frenštátu pod Radhoštěm Jiří Unruh upozornil, že nezanedbatelné jsou také vysoké finanční náklady na zprovoznění areálu a jeho další fungování. 

„Nacházíme v nouzovém stavu. Platí PES pro sport, jež obsahuje opatření týkající se sportu a provozování sportovišť. Navíc se epidemiologická situace zhoršuje. Vůbec není možné s určitostí předpovídat situaci v následujících dnech a týdnech. Proto rada města prozatím nedoporučila otevření městského kluziště s tím, že jakmile to bude provozně a epidemiologicky možné, tak se kluziště otevře,“ řekl Jiří Unruh. 

Různé varianty

Vedoucí organizační složky Správa městských sportovních zařízení Jiří Štefek uvedl, že pracovníci Správy městských sportovních zařízení situaci stále sledují a vyhodnocují. „Průběžně dle aktuální situace připravujeme varianty, při kterých bychom mohli kluziště v průběhu této sezóny otevřít. Velkou neznámou ale zůstává také počet návštěvníků, který může být nižší nejen díky vládním opatřením, ale je také možné, že lidé budou mít obavy a bruslit nepřijdou, aby se nevystavovali zbytečnému riziku nákazy,“ sdělil Jiří Štefek.

Městském kluziště ve Frenštátě pod Radhoštěm otevřelo poprvé po rozsáhlé rekonstrukci krátce před Vánocemi v roce 2017. Jen do konce toho roku 2017 navštívilo areál přes 1100 lidí. Bruslení lákalo stále více lidí a v roce 2019 již za sezónu bruslilo skoro 10,5 tisíce lidí. Tisková mluvčí Frenštátu pod Radhoštěm Iva Vašendová připomněla, že frenštátské kluziště nabízí bruslařům osvětlenou venkovní ledovou plochu o rozměrech 56 x 26 metrů, šatnu i půjčovnu bruslí a brousírnu.

„Návštěvníci mají k dispozici také dostatečnou plochu parkoviště,“ doplnila Iva Vašendová.