Frýdek-Místek spustil veřejnou sbírku Vánoční strom. Letos poprvé mohou lidé přispět do zcela nové, bytelné a lépe zabezpečené pokladničky. Vymyslely a vyrobily ji děti ze Základní umělecké školy a Střední odborné školy Frýdek-Místek. Nahradila původní, několikrát vykradenou kasičku.

„Chci poděkovat všem, kteří se podíleli na vzniku nové pokladničky. Od školáků, kteří tvořili návrhy, přes realizátory SOŠ a ZUŠ Frýdek-Místek, ale v neposlední řadě také zaměstnancům našeho odboru vnitřních věcí a živnostenského úřadu i technickým službám, a to nejen v souvislosti s pokladničkou, ale s náročnou přípravou celé vánoční výzdoby a zázemí adventního městečka obecně. Cením si toho, je to skvělá práce a z výsledků se budeme těšit nejen my na úřadě, ale celé město,“ poděkoval primátor Frýdku-Místku Petr Korč.

V kavárně Marlenka ve Frýdku-Místku se můžete posilnit nejen výbornou kávou, ale také různorodými zákusky, dorty a dobrotami z medu.
Senioři z Frenštátu mlsali dobroty z Marlenky, novinky je nadchly

Nová originální pokladnička s krystaly je napojena na pult městské policie, je tedy pod dohledem a jakýkoliv pokus o dobytí bude po zásluze potrestán.

Výtěžek ze sbírky poputuje do Střediska Sára, azylového domu pro matky a děti na Bruzovské ulici ve Frýdku. Z darů zařízení nakoupí například matrace do dětských postýlek, ložní prádlo, nové vybavení pro kuchyňku komunitního centra nebo hry a pomůcky pro společné aktivity s dětmi.