„Nacházela by se na frekventované zeleně značené turistické cestě směrem na Filipku, mezi zvoničkou sv. Isidora a Alejí dobra," řekl starosta Hrádku Robert Borski s tím, že projekt je zatím ve stadiu nápadu. „Zatím získávám informace, co by všechno bylo potřeba, aby na tom místě bylo možné rozhlednu postavit. Rovněž zjišťuji dotační možnosti. Zastupitelům předložím ucelený soubor informací poté bychom mohli rozhodnout, zda pokračovat třeba v projektové dokumentaci," doplnil Robert Borski, který si nedávno z plošiny jeřábu vyzkoušel, jaký by mohl být ze stavby výhled.

„Jeřáb nás vynesl postupně do různých výšek. Řekli jsme si, že od dvaceti do pětadvaceti metrů je možné tu výšku přizpůsobit. To už byla vidět krajina od Třince nebo Bohumína až po Tatry," popsal starosta Hrádku.

Návrhů je více

Vedení Hrádku má k dispozici několik návrhů, jak by mohla rozhledna vypadat. Ta favorizovaná by měla mít pětadvacet metrů a stát přibližně tři miliony korun. Obec také zvažuje, že by místo na rozhledně pronajala telekomunikacím.

„Možná že nás ale zastaví třeba životní prostředí a zastupitelstvo ani nebude mít jinou možnost než to hodit k ledu. Zatím se to vyvíjí, že by to šlo," prozradil starosta Hrádku Robert Borski s tím, že by rozhledna mohla ozvláštnit obec.