Na hřišti SŠ, ZŠ a MŠ Frýdek-Místek bylo v pátek veselo a byl slyšet dětský smích. Konalo se zde plno zábavných her, oslavoval se tady Mezinárodní den dětí. Ředitelka školy Ilja Maloušková spojila tento významný den s příležitostí předání schodišťové plošiny, kterou dostala škola od jednoho nadačního fondu, a to jako sponzorský dar. A nazvala tuto akci Den dětí Happening.

„Ve škole máme i imobilní vozíčkáře, a byl problém se s nimi dostat do suterénu školy, kde se nachází odborné pracovny. V suterénu máme například keramickou místnost pro děti nebo relaxační místnost. Doteď jsme používali schodolezy, ale děti se jich strašně bály. Schodišťová plošina je výborná věc, může děti zavézt jak nahoru, tak dolů, a to zcela bezpečně. Důležitou věcí pro nás je, že děti z toho nemají vůbec strach," uvedla Ilja Maloušková.

Nadšené z této akce nebyly jenom děti základní školy, přišli se tam podívat také bývalí žáci, kteří navštěvují vzdělávací program dvouleté praktické školy. Také měli velkou radost, co nového ve škole přibylo. A jeden z nich, Miroslav Žiga, prozradil: „Chválím paní ředitelku, která tuto schodišťovou plošinu zařídila. Těší nás, co všechno pro školu dělá. Líbí se nám tento sponzorský dar, protože vozíčkáři konečně můžou na plošině jezdit i do odborných pracoven. Taky chci pochválit asistenty, že se nám věnují a vždy nám vyhoví, a také za jejich podporu."

Miroslav Žiga byl rád, že na den dětí přišly i sestřičky ze zdravotní školy, které si se všemi hezky hrají. A dohromady s učitelkami připravily plno zábavných her, aby dětem bylo dobře.

„Mezinárodní den dětí pořádáme každoročně, tedy i letos. Je to zábavné dopoledne, plné her a zábavy. Paní ředitelku napadlo tento den spojit s předáním schodišťové plošiny, už teď splňuje veškerá očekávání. Dětí s postižením na naší škole přibývá. Proto jsme i s asistenty rádi, že plošina urychlí přesun dětí s postižením," shrnula Jitka Vachtaříková, zástupkyně ředitele školy.

MARKÉTA KMECOVÁ