Na území města je v současnosti šestatřicet dětských hřišť, do jejichž obnovy i výstavby město pravidelně investuje. Nejnovější je v Sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice, které bylo dokončeno na sklonku loňského roku.

V nejbližších dnech pak bude zahájena výstavba nového dětského hřiště ve vnitrobloku ulic Kolaříkova, Fibichova, Ostravská a Vrchlického v Místku.

Plocha projde kompletní obnovou. O nové podobě vnitrobloku si rozhodli sami obyvatelé dané lokality, a to formou dotazníkového šetření. Současné asfaltové hřiště, které tvoří většinu dané plochy, bude vybouráno, odstraněny budou i betonové zídky, sušáky na prádlo a staré kovové herní prvky.

Velká část plochy bude zatravněna a doplněna novými spojovacími chodníky. V jedné části pak vznikne zbrusu nové dětské hřiště. Chybět nebudou ani nové lavičky a odpadkové koše. Upraveny budou přístupové chodníky k domům a vysazeny zde budou i další stromy a keře.

„Nové dětské hřiště bude unikátní. Jako první ve městě bude mít zbrusu nový herní prvek, který na žádném hřišti ve městě není, a to trampolínu zapuštěnou do terénu. Na hřišti budou hned dvě,“ zmínil jednu z novinek primátor Michal Pobucký.

„Samozřejmě nebude chybět pískoviště, závěsné i pružinové houpačky, houpací hnízdo, kolotoč a prolézací herní sestava s klouzačkou. Povrch hřiště pod herními prvky bude z barevné lité pryže, která tlumí náraz a v případě pádu snižuje riziko poranění. Hřiště bude také oploceno a bude uzamykatelné, jako již většina hřišť ve městě,“ doplnil Pobucký.

Práce by měly být zahájeny v polovině května. Realizovat je bude městská společnost TS a.s. za necelých 5,4 milionu korun, což je o 600 tisíc méně, než byla předpokládaná cena podle projektové dokumentace.