V minulých dnech se ve Frýdku-Místku dokončila výstavba nového dětského hřiště ve vnitrobloku ulic Ostravská, Kolaříkova, Fibichova a Vrchlického v Místku. „Hřiště nabízí herní prvky pro malé i odrostlejší děti. Největším lákadlem jsou trampolíny zapuštěné do země, které na žádném jiném městském hřišti nejsou, je to novinka a má úspěch,“ uvedla Jana Matějíková, mluvčí magistrátu.

Na hřišti nechybí pískoviště, kolotoč, houpačky ani prolézací herní sestava s klouzačkou. Pod herními prvky je dopadová plocha z lité pryže, která tlumí náraz a v případě pádu snižuje riziko poranění. Na to se myslelo i při výběru trampolín. Zvolily se zemní trampolíny, které jsou pro skákání bezpečnější než nadzemní. Nejen trampolíny, ale i ostatní herní prvky vylákaly děti od počítačů a televize a přiměly je k pohybu.

close Nové hřiště ve vnitrobloku Ostravská ve Frýdku-Místku potěší děti spoustou atraktivit. info Zdroj: Archiv města FM zoom_in

Volná plocha hřiště byla dosypána a zatravněna. U dětského hřiště je vysazeno na čtyřicet okrasných keřů a na podzim bude kolem chodníků vysazeno deset nových stromů.

„Město investuje do obnovy i do výstavby nových certifikovaných dětských hřišť dlouhodobě. Nyní jich je na území města třicet sedm,“ doplnila mluvčí.

Na sklonku loňského roku bylo vybudováno nové hřiště v Sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice, vedle kterého jsou k dispozici i ping-pongové stoly a koše na discgolf. Pracuje se i na výstavbě dalších dvou dětských hřišť, a to na ulici Lískovecká ve Frýdku a v části Lískovec. Hotova by měla být nejpozději v listopadu.

Práce na úpravách vnitrobloku Ostravská s výstavbou nového dětského hřiště vyšly na necelých pět milionů korun.