„U šesté základní školy projde rekonstrukcí víceúčelové hřiště a atletický ovál. Ten bude sloužit jak sportovním aktivitám dětí tak i dospělých v rámci hodin tělesné výchovy i volnočasových aktivit,“ informoval náměstek frýdecko-místecké primátorky Petr Cvik (ČSSD).

„Navržené prostorové řešení respektuje současný stav a doplňuje prostor z hlediska funkčnosti. Umělé sportovní povrchy jsou navrženy v červené barvě, která napodobuje antuku a okolí sportovních ploch budou zatravněny,“ popsal změny Petr Cvik. Dodal, že běžecký ovál bude mít tartanový povrch.

„Předpokládaná životnost areálu je garantována v řádu desítek let, ale samozřejmě je závislá na prováděné údržbě a také na tom, jak si budou všichni této investice vážit,“ podotkl Petr Cvik. Šestka se kromě oválu dočká také sportovní plochy s doskočištěm skoku do dálky.

Dalším školním sportovištěm, které už za pár měsíců spatří světlo světa, je sportovní areál u 5.a 9. základní školy, jehož výstavbu město dlouho odkládalo kvůli nevyjasněným majetkoprávním záležitostem.

„Tyto školy v současné době nemají vyhovující venkovní sportoviště. Proto nyní projede rekonstrukcí venkovní sportovní areál. Vznikne tu běžecká dráha, dvě doskočiště pro skok daleký, výškařský a koulařský sektor. Uvnitř se bude nacházet i víceúčelové hřiště pro házenou a dvě hřiště pro basketbal nebo volejbal. Vnitřní hřiště budou oplocena vhodným oplocením čtyřmetrové výšky. Práce už byly zahájeny a dokončeny by měly být v říjnu tohoto roku,“ konstatoval Petr Cvik.

„V souvislosti s nabytím fotbalového areálu ve Stovkách a s plánovanou výstavbou hřišť s umělým povrchem si troufám tvrdit, že zde v dohledné době budou opravdu perfektní podmínky pro sportovně zaměřenou školu,“ dodal.