Obyvatelé často žádají radnici o vybudování nových parkovacích míst a opravy chodníků a komunikací, ale taky třeba o eskalátory v křížovém podchodu.

Aby mohl magistrát tyto požadavky realizovat, je nutné mít zpracované projekty, případně studie proveditelnosti. „Na radě jsme se shodli například na vypracování projektu na vybudování parkovacích stání podél části ulice Lesní a taky ulice 28. října, kde řidiči často parkují na zeleni, což se nesmí,“ řekl primátor Frýdku᠆-Místku Michal Pobucký. Jde o lokality, kde by mohly vzniknout parkovací plochy s povrchem ze zatravňovacích dlaždic.

Magistrát nechá vypracovat studii na opravu komunikace Na Štěpnici ve Skalici, která by měla být rozšířená a měla by mít i funkční odvodnění. „Necháme prověřit reálnost doplnění eskalátorů v křížovém podchodu pod Hlavní ulicí, což požadují zejména starší občané. Vzniknout by měla i

studie na úpravu točny před vlakovým nádražím, odkud by se mohli pěší bezpečně dostat po přímé bezbariérové cestě až k objektům Slezanu v Těšínské ulici, kde se zejména v létě konají společenské akce a kde chce také město využít jednu z budov pro zázemí městské policie, případně odbor sociální péče nebo přestupkové oddělení,“ řekl primátor.