Na ty, kdo využívají služeb Beskydského informačního centra (BIC), čeká milé překvapení hned v úvodu: Od března jsou totiž v provozu zbrusu nové internetové stránky BIC. Už na první pohled jsou mnohem přehlednější, barevnější a hravější než ty původní. Kromě nového vzhledu ovšem také přinášejí i spoustu novinek a vylepšení. „Stránky dostaly novou strukturu, díky které jsou pro uživatele přehlednější. Snažili jsme se také, aby získaly jednotný grafický styl s našimi ostatními materiály,“ pověděla ředitelka BIC Monika Konvičná.

Informace jsou na nových stránkách členěny tak, že je jednoznačněji oddělena prezentace Beskyd a Frýdku-Místku. Informace jsou také velmi prakticky rozčleněny na ty, které se týkají zimních a letních aktivit, ubytování, gastronomie, regionálních zajímavostí a dalších oblastí. Připravují se rovněž speciální sekce zaměřené na cestovní kanceláře a partnery v regionu, což by mělo pomoci do Beskyd nalákat další turisty. Už teď tu však návštěvníci najdou mapy, jízdní řády, přehled akcí a další informace.

Brzy by na stránkách měly začít fungovat i 3D mapy. „Velmi důležité je i to, že nyní máme stránky ve třech jazykových mutacích – kromě češtiny jsou i v polském, anglickém a německém jazyce. Mohou je tedy využívat i zahraniční turisté, kteří na stránkách navíc najdou i informace o dostupnosti beskydského regionu,“ připomenula Monika Konvičná. Podotkla, že prozatím jsou ještě stránky ve zkušebním provozu a stále se doplňují a zdokonalují. Na výrobu nových webových stránek Beskydské informační centrum získalo krajskou dotaci a jejich výroba ani zdaleka nepřesáhla sto tisíc korun.

Nové webové stránky ovšem nejsou jedinou zajímavostí, kterou Beskydské informační centrum na letošní sezonu připravilo. „Už tradičně jsme na jaro připravili další sérii oblíbených Dnů s průvodcem ve Frýdku, Místku a Frýdlantu nad Ostravicí. Úplnou novinkou ale je, že bychom je letos chtěli nabídnout školám jako doplněk výuky. Děti by se tak hravou formou mohly dovědět spoustu zajímavostí o místě, kde žijí,“ prozradila Monika Konvičná.

Dále se letos turisté mohou opět těšit například na rekreační autobusovou linku na Lysou horu, která bude opět vyjíždět ze zastávky Raškovice – Ondráš, pojede každou pracovní středu a pátek a autobus by se měl na tuto trasu letos poprvé vydat ve středu 5. května a naposledy ve středu 29. září.

„Další tradiční akcí, která však přinese spoustu novinek, je seriál Beskydské Veseléto. To už tradičně začíná v červnu Mezinárodním folklórním festivalem a končí v září odpolednem s dechovkou. Pod hlavičkou Veseléta budou po celé léto probíhat akce zaměřené na různé věkové kategorie od dětí až po seniory. Mezi nejoblíbenější patří například Western pro děti, tradiční Jazz ve městě, které samozřejmě nebudou chybět ani letos,“ připomenula ředitelka BIC. „Za připomenutí stojí i další ročník Beskydských rekordů, ze kterých bychom chtěli časem vytvořit takovou milou tradici,“ dodala. „K zavedeným akcím ovšem chystáme i nová překvapení, která ale zatím neprozradím,“ pousmála se tajemně Monika Konvičná.

„Na červen připravujeme letní vydání časopisu Beskydy Tourist Info, které bude letos zaměřeno na horská kola a cykloturistiku. Na přelomu jara a léta vyjde také kalendárium regionálních i nadregionálních akcí na celou sezonu,“ podotkla.