Nejsou to ale materiální,zaměřené na zlaté ba i stříbrné mince,ale jen na suvenýry,jako součást turistických pobytů či pochodů.

Geocaching je populární celosvětová hra. Hráči hledají poklady ukryté na různých místech s pomocí GPS souřadnic, které si najdou v popisu každého pokladu (česky „keše“) na internetu. GPS navigace není nezbytná, hrát se dá i s pouhou znalostí orientace v mapě.

V naší republice hrají tuto hru tisícovky rodin s dětmi, ale i samotných dospělých. Geocaching je hra lákavá poznáním nových zajímavých míst v přírodě, ve městech apod. Odměnou hlavně pro děti je možnost odnést si z keše nějaký suvenýr na památku. Moji známí našli spousty pokladů také v dalších zemích – v Rakousku, na Slovensku, v Maďarsku i Chorvatsku. Ne vždy je ale cesta k pokladu jednoduchá.

Často je nutné vyluštit nějakou šifru, rozluštit hlavolam nebo splnit nějaký jiný úkol.

Náš moravskoslezský region je plný zajímavých míst, jak historických, tak i přírodních, a tak vznikl projekt Moravskoslezský geocaching, který je podporovaný Moravskoslezským krajem. Moravskoslezský geocaching se hraje stejně jako ten celosvětový, jeho cílem je upozornit na 100 nejzajímavějších míst našeho kraje.

„Kačeři“, jak si hráči geocachingu u nás říkají, jsou lidé zapáleni pro tuto věc, chovají se k přírodě a zajímavým místům ohleduplně a učí tomu i své děti. Někteří už mají na svých kontech i několik tisíc nálezů.

Patříte, milí čtenáři, také ke kačerům? Podělte se s námi o své zkušenosti.Pošlete nám své zážitky nareporter.frydeckomistecky@denik.cz. Vaše příspěvky zveřejníme na stránce U nás doma.

Vilém Vlk