Hrůza! Tak komentuje jízdu autobusu po nové okružní křižovatce ve Sviadnově řidička linky číslo 12, která místem projíždí.

Naznačila, že ve dvou směrech je výjezd z rondelu pro autobusy natolik úzký, že si musejí s kolegy dávat velký pozor, aby nedocházelo ke kolizím s auty. „Když se tam potkáme dva, musíme na sebe čekat," konstatovala s tím, že i ostatní řidiči autobusů už kruháč vnímají jako místo, které je nutné projíždět s maximální opatrností.

Kruhový objezd ve Sviadnově. Zdroj: Deník/Marek Cholewa

Zaznamenali to i cestující. „Doprava jako taková se zrychlila. Kruháč je určitě lepší," řekla Deníku 24letá Eva Budinská. „Ale je fakt, že když jedu autobusem na Frýdek, on to kroutí a zároveň tam chce najet nějaké auto, tak si řidiči musí dát přednost – podle toho, kdo je na kruháči dřív," popsala žena ze Sviadnova.

„Je tam špatné zúžení, úzký nájezd. Když přijíždí autobus od Ostravy a míjí se s osobákem, musí se domluvit. Prostě se tam nevlezou," potvrdil i čtyřicátník Milan Merta. „V každém případě se doprava zrychlila," zdůraznil.

Sviadnovští řidiči osobních aut si nový kruhový objezd nemohou vynachválit. „Myslím, že ten kruháč je v klidu. Jsem spokojený s tím, jak se tam projíždí. Určitě to zrychlilo dopravu. Když jsem tam jezdil předtím, tak jsem na té staré křižovatce vždycky stál dvě tři minuty, někdy i více, než jsem mohl odbočit. Teď je to určitě lepší, osobně s tím nemám žádný problém," řekl o víkendu muž ze Sviadnova, jehož jméno redakce zná. Chtěl ale zůstat v anonymitě.