Vybudování skateparku za železniční tratí vedle slezanského škvárového hřiště předcházelo dlouhé hledání vhodné lokality. Na několika místech, o kterých se v souvislosti s výstavbou areálu mluvilo, pak snahy zhatil odpor obyvatel okolních domů.

Když už se magistrátu povedlo najít místo, které nevyvolalo protesty, objevily se potíže se zakázkou. Městu se dlouho nedařilo najít zhotovitele, který by kvalitně vybavený skatepark postavil. Důvodem byl hlavně nezájem dodavatelských firem spolu s přetlakem zakázek na stavebním trhu. Magistrát tak vypisoval zakázku natřikrát. Práce začaly na jaře.

Skatepark o velikosti hokejové plochy za 12,7 milionu korun má streetovou a bazénovou část, která je navíc částečně zastřešena, což je výjimečné. V širokém okolí takový skatepark není. Ve streetové části budou instalovány překážky běžné v pouličním prostředí, tedy různě vysoké a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky a obrubníky. A nechybí ani jednoduchá betonová tribuna.

Město aktuálně ladí provozní řád, včetně otevírací doby. V příštím roce by se měl v blízkosti skateparku budovat asfaltový pumptrack. Jde o typ venkovní dráhy, která využívá jako hnací sílu k pohybu jezdce na kole, koloběžce, skateboardu a in-line bruslích „pumpování“ nahoru a dolů namísto šlapání a odrážení.

Ilustrační foto
Kamerový systém ve Frýdlantu se posílí