Klub seniorů v Třinci, který je součástí odboru sociálních věcí, nabízí svým členům spoustu zajímavých aktivit. V září je například čeká výtvarný workshop plstění, kde si budou moci vyzkoušet jednoduchou techniku, pomocí které si můžou dozdobit tašky, oblečení nebo si vyrobit šperky. Klub pro své členy pořádá také zájezdy. V září se mohou podívat do Příboru, kde navštíví například včelnice s reálnou ukázkou provozu nebo muzeum Tatra v Kopřivnici.

Pokud se senioři chtějí stát opět studenty, mohou absolvovat Seniorgymnázium. Nejpozději do 19. září musí podat svou přihlášku přímo v Klubu seniorů nebo na městském úřadě. Pokud v roce 2017 absolvují více než 70 procent přednášek, získají osvědčení o absolvování Seniorgymnázia 2017. Senioři v Třinci se mohou přihlásit i na Univerzitu třetího věku. „Letos se univerzita zahájila již poosmé a opět je úplně plná. První semestr se zdravotní tematikou už mají senioři za sebou. Zimní semestr startuje 5. září přednáškou Moldavsko nejchudší země Evropy, dále je čeká například přednáška Vietnam kapitalismus v komunistickém hávu nebo Světlo a tma ve městech. Noví zájemci se budou moci přihlásit až v roce 2019,“ uvedla Iveta Stoszková z kanceláře vedení města.

Kluby seniorů mohou zájemci navštěvovat i ve Frýdku-Místku. I zde mají kluby mnoho zájmových aktivit, přednášek a zájezdů. Vzdělávat se ve Frýdku-Místku mohou v Seniorgymnáziu v Muzeu Beskyd. „Scházíme se jednou za čtrnáct dní, pokaždé na nějaké zajímavé přednášce. Absolvování gymnázia stojí 400 korun na jeden školní rok, po čtyřech letech vzdělávání získají absolventi čestný diplom Seinorgymnázia,“ vysvětlila pracovnice muzea Dana Ramíková s tím, že nyní už mají plno.

KLÁRA KUBIESOVÁ

Výstrahu, že voda v přehradě Baška je nebezpečná ke koupání, vydali hygienici tento týden.
Hygienici zakázali koupání v některých nádržích