V restauraci Nýdečanka se dvě hodiny promítaly mnohdy velmi podařené videoklipy, ve kterých se představila všechna družstva, a nejlepší týmy dostaly poháry.

Mezi mladšími žáky, kteří mají od šesti do jedenácti let, vyhrála Nová Ves. „Z patnácti kol jsme jich osm vyhráli. Dosahovali jsme nejlepší časy, a i když se občas nedařilo, celkové vítězství se dalo očekávat. Největšími konkurenty byli určitě Jistebník a Mořkov," řekl Tomáš Kubala, který mládež v Nové Vsi vede. Připomněl, že děti mají na co navazovat, protože před čtyřmi lety vyhrála Nová Ves dokonce obě kategorie. „Příští rok družstvo zůstane ve stejném složení, takže budou přinejmenším stejně dobří. Družstvo je sedmičlenné, ale my jsme letos měli deset dětí a dalo se z nich vybírat. Už k nám chodí delší dobu, takže se dá říct, že jsou zkušení," pravil Tomáš Kubala. Do týmu patří i sedmiletá Adélka. „Mám radost," prohlásila v sále a ke svému koníčku dodala: „Chci hasit!" Její o rok starší kamarád Vojtěch Blažek potvrdil, že ho to u hasičů baví. „Je to rychlý sport, musím mít šikovné ruce a musím umět běhat," shrnul. Nová Ves se pyšní časy pod patnáct sekund, což je podle zasvěcených v jejich kategorii výborný čas.

Mezi staršími žáky vyhráli hasiči z Nýdku. „Jsme dobrý tým," prohlásil 15letý Marek Hota. Na dotaz, co letos rozhodlo, pohotově odpověděl: „Kolektiv. Měli jsme taky štěstí, ale rozhodující byla dřina a skvělí trenéři," prohlásil Marek Hota. Společně s ním se těšili z poháru Václav Poláš, Šimon a Samuel Raszkové, Pavel Pieter, Martin Škop a Luboš Konderla. Všem je šestnáct a méně. Při vyhlašování se Nýdečanka otřásala v základech, aplaus doprovázely i hlasité výkřiky „mistři".

Obrovskou radost měl i vedoucí mládeže a místostarosta SDH v Nýdku Tomáš Vitásek. „Mladým hasičům se věnujeme pět let. Začali s tím Borek Svider a Beata Pilchová, kteří udělali nábor. Vítězné družstvo na tento úspěch pracovalo celých pět roků. Celou zimu na sobě makali a na začátku sezony si dali jasný cíl: chtěli vyhrát. Letos bylo patnáct závodů a deset jich vyhráli. A udělali i neoficiální rekord ligy, přesně 11,50 sekundy," zhodnotil sezonu Tomáš Vitásek. O budoucnost týmu prý nemá strach.

„Já věřím, že ti kluci tady zůstanou. Nemůžu říct, že všichni, ale tři se dostali na jedinou hasičskou školu, která je v Karviné," řekl místostarosta nýdeckého SDH. S družstvem letos objel celkem pětadvacet soutěží a odhaduje, že společně se svým kolegou Borkem Sviderem najezdili s dětmi „nějakých tři tisíce kilometrů". Podle něj si poděkování zaslouží všichni vedoucí, kteří se mládeži věnují ve volném čase a zdarma. „Je to strašně moc o srdíčku," zdůraznil. Sobotní akci si nemohl nechat ujít ani jeho otec, řezbář Jan Vitásek. „Ti, co teď vedou sbor, jsou moji odchovanci. Já si myslím, že říci, že mám radost, je opravdu slabé slovo," řekl dojatě.