Vybírat ve veřejných soutěžích autobusové dopravce začal Moravskoslezský kraj před čtyřmi lety. V roce 2014 podepsal první smlouvu s ČSAD Vsetín, která zajišťuje autobusovou dopravu na Jablunkovsku a Třinecku.

„Postupně jsme vysoutěžili další oblasti tak, aby všude, kde dopravcům končí letos smlouva, byla zajištěna autobusová doprava na základě nových kritérií. Ta mimo jiné zahrnovala požadavek ekologického provozu a využití moderních technologií,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Most v Bašce čeká demolice.
Most v Bašce musí jít k zemi. Je v havarijním stavu

Na Frýdecko-Místecku a v několika dalších částech kraje se však s vítězi tendrů nepodařila podepsat smlouva tak, aby mohli začít jezdit už od 9. prosince, ale až příští rok v červnu. Mezidobí se však podaří pokrýt. Od června pak na základě tendru bude mít zajištění dopravní obslužnosti na Frýdecko-Místecku na starosti ČSAD Frýdek-Místek, která se stará například i o MHD ve Frýdku-Místku.

Na Frýdlantsku bude stejná firma na základě uzavřené smlouvy zajišťovat provoz podle nových podmínek už od letošního prosince. Dopravci vzešlí z tendru mají přepravovat cestující nízkopodlažními ekologickými autobusy, v nichž je samozřejmostí klimatizace, wifi, možnost platit kartou a chytrými mobily, nabídnout mají i další služby.

Nemocnice ve Frýdku-Místku - Ilustrační foto.
Nemocnice se stala vítězem projektu
Senior Point v třinecké knihovně.
V Třinci mají Senior Point