„Nepamatuji si, že bychom měli na Štědrý den něco jiného. Podle mě by se tradice měly dodržovat a předávat z generace na generaci. Jen dnešní mládež má na to už zcela jiný pohled. Tak to prostě je," zamyslel se důchodce A. K. z Frýdku-Místku.

„Já si nedokážu Vánoce bez kapříka a bramborového salátu ani představit. To by bylo opravdu divné," dodala Anna K. z Frýdku-Místku. Čerství kapři z kádí se během víkendu dali sehnat například na parkovišti před Penny Marketem ve Frýdku-Místku. Prodával je tady se svým kamarádem David Reilík z Brna.

„Sádky jsou ze Studénky. V prodeji budeme pokračovat až do 23. prosince. Opravdu nás moc těší, že o kapry je poměrně velký zájem," pousmál se David Reilík s tím, že za kilo této tradiční ryby chtějí jen 79 korun. „A protože někteří lidé mají asi málo času, na požádání kapry stahujeme z kůže a zbavujeme vnitřností. Doma už to mají bez práce a špíny. Příplatky nejsou moc vysoké," podotkl jeho kolega. „U nás doma máme k večeři kapra se salátem. Nechybí ani rybí polévka. I cukroví máme na stole. Scházet nemůže ani kvalitní alkohol. Jsou to přece nejkrásnější svátky v roce, takže člověk by si je měl pořádně užít," zamysleli se prodejci kaprů.