Ještě před rokem míra nezaměstnanosti v okrese dosahovala 7,46 procenta, během posledního měsíce ale poklesla jen nepatrně. Mezi nezaměstnanými stále převažují ženy, kterých je 53 procenta z celkového počtu lidí bez práce. Snížil se i počet nezaměstnaných absolventů a mladistvých, kterých ke konci listopadu frýdecko-místecký úřad práce evidoval 472. Je to zhruba o čtvrtinu méně, než před rokem.

O zprostředkování zaměstnání pracovní úřad v listopadu požádalo 1 031 nových uchazečů. Nejčastěji se rekrutovali z odvětví obchod, hutnictví, stavebnictví, pohostinství, zemědělství a lesnictví a 69 jich také na úřad přišlo proto, že ukončili samostatně výdělečnou činnost.
Naproti tomu úřad práce ze své evidence v listopadu vyřadil 1 037 uchazečů, což je o 85 osob méně než před rokem. Z tohoto počtu 655 lidí nastoupilo do nového zaměstnání. Nejvíce umístěných uchazečů našlo uplatnění v odvětvích obchod, výroba motorových vozidel, hutnictví, administrativa, pohostinství, doprava a skladování.

Během minulého měsíce zdejší úřad práce nabízel celkem 1 994 volných míst s místem výkonu práce v okrese Frýdek-Místek. Je to o 253 více než před rokem a o 1 143 méně než minulý měsíc. Většina z těchto volných pracovních míst, celkem 1 705, byla určena pro dělníky. Lidé ostatních profesí si mohli vybírat jen z nabídky 289 vhodných míst. Nejvíce volných pracovních míst úřad práce nabízel pro zedníky, svářeče, horníky a montážní dělníky.

Kam dál? Nezaměstnanost v Třinci je na pěti procentech