Jitka Volná.

Jitka Volná.

Jitka Volná.

JITKA VOLNÁ. Snímky: A. Vašatová a T. Ondrušková

„Jelikož mezi mé zájmy patří v poslední době hlavně modeling, rozhodla jsem se vyzkoušet i soutěž krásy. Miss Academia navíc ukazuje, že modelky nejsou jen hloupá ramínka na šaty. Na castingu jsme psaly test inteligence a hned po něm následoval rozhovor s porotou. Samozřejmě jsem chtěla být součástí této jedinečné soutěže a patřit mezi ty chytré a zároveň krásné vysokoškolačky," říká brunetka s číslem pět Martina Hlavničková.

Obě dvě dívky se do soutěže přihlásily, aby získaly nové zkušenosti, přátele, ale třeba i úspěch. „Jsem ráda, že mohu nahlížet do zákulisí tak velké soutěže. Získávat nové zkušenosti a seznamovat se se spoustou zajímavých lidí. Líbí se mi celkové pojetí soutěže, které není jen o kráse, ale také o inteligenci a charismatu dívky," vysvětluje studentka oboru Biologie a ochrana zájmových organismů na Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Jitka Volná s číslem čtyři.

Podle ní bylo v soutěži nejtěžší čekání na vyhlášení finálové desítky. „Pak soustředění. Jsou náročná jak fyzicky, tak i psychicky. Pokud vás to ale baví, je to o dost snadnější," doplňuje Volná.

Její soupeřka Hlavničková označuje za nejtěžší nacvičování choreografie na módní přehlídku. „Přiznám se, že celá soutěž mi doposud připadala jako pohádkový sen, v němž dělám to, co mě baví, a navíc se skvělými lidmi. Pokud bych snad měla něco pojmenovat jako nejtěžší, pak by to byla asi příprava na přehlídku. Trvala několik dní a domů jsme odjely s náplastmi na nohou," popisuje na závěr nejmladší soutěžící, která studuje Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Finále sedmnáctého ročníku soutěže Miss Academia se koná 10. dubna v prostorách Městského divadla Zlín, kde se dívky naživo představí v rozhovoru s porotou, ve volné disciplíně, v promenádě v plavkách a v uměleckých šatech.