Domy dětí a mládeže vypisují každým rokem větší nabídku letních táborů pro děti. Zájem o tábory výjezdové, ale i příměstské každým rokem stoupá.

Dům dětí a mládeže v Třinci má většinu letních táborů zaplněnou.

„Zájem je určitě každým rokem větší. Pobytové tábory byly letos po jejich vypsání během hodiny zaplněné. Na některých táborech máme ještě pár volných míst, ale je jich maximálně pět. Zato náhradníků máme spoustu. Je to nepříjemné, ale je to doslova boj o místa,“ řekla zástupkyně ředitele Domu dětí a mládeže v Třinci Jana Hrubcová a dodala, že zájem je větší i proto, že letní prázdniny jsou dlouhé a rodiče si přece jen více dovolené nechají přes zimu, kdy pak může jet celá rodina na dovolenou. Zájem o tábory je opravdu velký.

V Jablunkově mohou rodiče své děti přihlásit na tábor osobně v Domě dětí a mládeže Jablunkov nebo přes internet.

„V nabídce máme tábory místní na deset dní, výjezdové taktéž na deset dní, ale také příměstské, které se konají od pondělí do pátku. Rodiče přivedou své děti kolem sedmé hodiny ráno a vyzvednou si je u nás po práci. Zájem o tábory máme každý rok. Můžu říct, že z 80 procent máme tábory zaplněné,“ uvedl ředitel Domu dětí a mládeže v Jablunkově Václav Pospíšil.

Nejinak je tomu i v Bystřici. Rodiče zde mají zájem především o příměstské tábory.

„Tábory máme přes celé prázdniny. V nabídce máme taky letní taneční školu, která je velmi oblíbená u dívek i chlapců, a soustředění,“ řekla ředitelka Domu dětí a mládeže v Bystřici Jarmila Wróblová.

Nabídka táborů bývá velmi pestrá.

Například v Třinci si mohou děti vybrat tábor Zpěváčci, Indiánský, Záhada hradu nebo například Superhrdinové.

Příměstské tábory nabízí DDM Třinec taneční, dobrodružný, hudební nebo i geocaching.

Ceny pobytových táborů, které se konají v Nýdku Hluchové, ale také ve Velkých Karlovicích, jsou od 2200 korun.

Příměstské tábory jsou o něco levnější, za ten nejlevnější zaplatí rodiče 1300 korun.

Za příměstský tábor v Bystřici zaplatí rodiče 900 korun. Za pobytový tábor na deset dní pak dají 3600 korun.

V nabídce zde mají také již zmíněnou Letní taneční školu na šest dní. Její cena je 1050 korun.

Veškerá nabídka letních tematických táborů, včetně podrobných informací, jako jsou ceny či délka pobytu, je uvedena na webových stránkách jednotlivých domů dětí a mládeže.