Závodníci museli absolvovat zhruba deset kilometrů. Mužské týmy čekala jízda s točkama s plným 50litrovým sudem, ženy vezly na kolečkách třicetilitrový sud.

Trasa vedla na Kohutku a zpět, důležitou podmínkou bylo, že během závodu musely týmy vypít celkem 18 piv.

U Koníčka se startovalo ve dvouminutových intervalech. „Tento závod jdu poprvé. Při závodech mě většinou bolí nohy, ale tady si myslím, že mě budou bolet ruce," poznamenala Kateřina Piechowicz z týmu „Černé kočky", který reprezentoval místeckou hospůdku. Závod absolvovala dva týdny po Beskydské sedmičce. Důležitou roli hrálo upevnění bečky na kolečkách pomocí polystyrénu. „Strategie je taková, že je nutné dát si tu bečku co nejvíce dopředu, aby měl člověk dlouhou páku," prozradila Piechowicz. Na startu byl i tým SPJ Praha, který loni vyhrál v čase 68 minut, do Vojkovic přijeli dokonce zájemci z Polska.

„Jde o třetí ročník. Nechali jsme se inspirovat horským maratonem Tour de beer, při kterém museli chlapi v Beskydech tahat patnáctilitrový sud piva, které pak museli vypít. To nás motivovalo. Samozřejmě kolem toho byly diskuse u piva, ale nakonec se to povedlo," připomněl sládek vojkovického pivovaru Mojmír Velký. Zdůraznil, že Točko – Kapp má jasně daná pravidla, která nejdou ošidit. „Je to těžký závod. Ale je to fair play," konstatoval.

Letošní ročník byl v mnoha ohledech rekordní. „Týmů bylo nakonec 26, o čtyři více než loni, a přihlásilo se hned pět ženských týmů," shrnul Mojmír Velký. V sobotu byl rovněž překonán nejlepší čas závodu. „Vítězné družstvo ve složení Jan Židek, René Kozelský a Martin Mazur to zvládlo za zhruba 59 minut, to je opravdu šílené. Jsou to borci přímo z Vojkovic," smál se Velký a dodal, že se podařilo vše, co si organizátoři naplánovali. „Dopadlo to super. I počasí – nepršelo, nebylo ani horko," konstatoval.

V sobotu se soutěžilo o zajímavé ceny, několik stovek příchozích večer potěšila diskotéka. Točko – Kapp bavil i Annu Pavlíkovou z Lučiny. „Přišla jsem se podívat a líbí se mi tu. Je to perfektní," pravila dobrovolná hasička z Lučiny s tím, že za rok se do závodu možná přihlásí.