„Akce, která se ve městě nekonala již mnoho let, byla určena široké veřejnosti, zejména však nezaměstnaným, lidem hledajícím nové zaměstnání a studentům středních škol a učilišť, kteří ukončí v následujících měsících studium. Osloveny byly střední školy a učiliště okresu s požadavkem, aby na trh uvolnily studenty 4. a 3. ročníků,“ přiblížila vedoucí Institutu trhu práce Úřadu práce ve Frýdku-Místku Markéta Uhrová.

Z pozvaných firem přijal například účast i velký „tahoun“ růstu zaměstnanosti v našem regionu, kterým je automobilka Hyundai, její subdodavatelé, Třinecké železárny se svou dceřinou společností VÚHŽ Dobrá a Arcelor Mittal. Od 10 do 17 hodin se na ploše sportovní haly prezentovaly i další firmy nejrůznějších oborů a zaměření, které nabízely aktuálně volná pracovní místa. Kromě společností z Frýdecko-Místecka přejeli svá pracovní místa představit také zaměstnavatelé z jiných okresů – Vítkovice, OKD či Tatra Kopřivnice. K oživení přispěla i ukázka výrobků. „Výběrová řízení děláme pravidelně. Trhu práce jsme se zúčastnili z toho důvodu, že momentálně potřebujeme přijmout několik nových zaměstnanců. Pro nás ani není důležité, jestli je někdo vyučen v oboru, ale jestli má o práci u nás opravdu velký zájem,“ vysvětlil vedoucí prodejny Baumax ve Frýdku-Místku Jan Kalenský.

„Přišla jsme tady, abych našla nějakou práci pro svou maminku, která momentálně pracuje jako uklízečka, jenže by chtěla změnit práci. Nabídky tady jsou, jenže je škoda, že tu zrovna nemůže být se mnou. Vezmu jí aspoň nějaké letáky,“ řekla pětadvacetiletá Jana Č. Frýdku-Místku.