„Rozhodnutí o umístění stavby bylo vydáno 1. prosince loňského roku a nabylo právní moci 6. ledna 2011,“ řekl Deníku viceprezident HC Oceláři Třinec Jan Czudek. „V současné době probíhá veřejnoprávní projednávání za účelem získání stavebního povolení, a to jak na samotnou halu, tak na dopravní a vodohospodářskou část,“ dodal Jan Czudek.

O moderní Werk Aréně, která by měla vyrůst v lokalitě za autosalonem a stanicí STK Třinec, se začalo nahlas mluvit před dvěma lety.

Má sloužit nejen třineckým hokejistům, ale počítá se rovněž s jejím využitím pro kulturní a společenské akce v příhraničním regionu Těšínského Slezska. Aréna bude zcela odpovídat aktuálním kritériím na takto víceúčelově zaměřené objekty, včetně bezbariérových přístupů pro vozíčkáře, a objekt umožní i široké využití pro halové sporty, freestyle motocross, koncerty či kongresy.

Kapacita hlediště je v projektu stanovena na přibližně 5200 diváků. U nové haly se zázemím se počítá i s budováním adekvátních parkovacích ploch, chodníků a příjezdových komunikací.

Toto vše podle viceprezidenta HC Oceláři Třinec i nadále platí. „Projekt je koncepčně, dispozičně, náplní a standardem stejný jako v roce 2009,“ potvrdil Jan Czudek. Na otázku, zda při investici zhruba 700 milionů korun mají být využity zejména soukromé a komerční finanční zdroje, jak bylo již dříve avizováno, řekl: „Ano, takto je připravován model financování projektu.“

Celková plocha území, které projekt řeší, je více než 44 tisíce metrů čtverečních, z toho přes deset tisíc metrů činí plocha zastavěná objektem haly. Navržená aréna má jedno podzemní a dvě plnohodnotná nadzemní podlaží. Třetí nadzemní podlaží bude mít pouze provozně-obslužný charakter.

V projektu je využita výhodná svažitá konfigurace terénu. Jan Czudek je optimistou. Je to patrné i jeho odpovědi na otázku, co by chtěl za klub vzkázat příznivcům třineckého hokeje. „Že jim všem bez rozdílu děkujeme za podporu, jakou nám poskytují, a současně přejeme hodně pěkných a emocionálních zážitků při fandění našim borcům. Doufám, že to bude co nejdříve v nové multifunkční aréně,“ poznamenal.