„Travnaté plochy v obou areálech budou srovnány, provzdušněny a zbaveny plevele, uválcovány a dosety. K údržbě těchto opravených ploch pomůže i zahradní traktor, který si obě obce společně v rámci Svazku obcí Morávka – Pražmo pořídily. Jsou k němu i různá příslušenství, která si obce Morávka a Pražmo společně pořídily,“ vysvětlil starosta Pražma Marek Kaniok (Nez.).

Nový zahradní traktor ovšem nebude sloužit jen k úpravě hřišť. „Má velmi široké využití, například k údržbě veřejné zeleně a veřejného prostranství v obou obcích, ke kosení a sběru trávy, kosení příkopů, mulčování, ale i k převozu různého materiálu,“ vyjmenoval starosta Morávky Zdeněk Ševčík (SN). Obce ještě plánují k zahradnímu traktoru dokoupit sněhovou frézu, případně i zametací kartáč a rozmetadlo posypového materiálu, aby jej mohly využívat k zimní údržbě chodníků.

„Dříve jsme měli v Pražmě k dispozici zahradní malotraktor a křovinořez, který ovšem na údržbu všech zelených ploch v obci nedostačoval,“ konstatoval Marek Kaniok. „V Morávce jsme prozatím byli vybaveni pouze křovinořezem a ruční sněhovou frézou. Výkonnější zařízení nám velmi chybělo a nová technika bude pro obě obce velkou pomocí,“ dodal starosta Morávky Zdeněk Ševčík. Celkové náklady jsou 1,3 milionu korun a převážná část financí je dotačních.