V Hrádku v roce 2007 spustili SMS informační systém, který nyní využívá většina obyvatel obce. Podle starosty Hrádku Roberta Borského je rozesílání krátkých zpráv levné a účinné.

„Můžeme si vytvářet seznamy třeba majitelů psů. Když se pes zaběhne, SMS přijde jen pejskařům," popsal dříve Robert Borski. Systém, ke kterému se připojil i Nýdek a jehož zavedení plánuje i Písečná, v Hrádku nahrazuje obecní rozhlas. Ten byl podle starosty drahý a neefektivní.

Obecní rozhlas zrušili i ve Sviadnově, kde nedávno spustili nové internetové stránky. „Rozhlas nepoužíváme od doby, kdy jsme ‚internetizovali' obec. V informování tedy klademe důraz na internetové stránky, vydáváme i čtvrtletní periodikum," řekl starosta Sviadnova Boris Řeha. Doplnil, že v minulosti ve Sviadnově fungovalo lokální televizní vysílání, které bylo ovšem z finančních důvodů zrušeno. Starosta však naznačil, že v budoucnu by se Sviadnovští informace o obci mohli z televize dozvídat znovu.

Naopak v Kozlovicích využívají v letních měsících rozhlas denně, slouží ale spíše ke sdělování pozvánek nebo krátkých zpráv. „Důraz klademe na web, na kterém máme kolem pěti set přístupů denně," uvedl starosta Kozlovic Miroslav Tofel. Vedení Kozlovic používá také sociální síť Facebook. „Když něco umisťuji na web, dávám to rovnou i na facebook. Do pár vteřin tam je padesát až sto přístupů," pochvaloval si Miroslav Tofel. Doplnil, že sociální síť cílí spíše na mladší ročníky, starší obyvatelé se zprávy dozvídají například z obecního zpravodaje.

Přestože obecní tiskoviny dostávají do schránek lidé ve většině vesnic, odkaz na facebook najdou na internetových stránkách ojediněle. Kromě Kozlovic informace na sociální síti pravidelně aktualizují obce Žabeň, Vendryně, Hukvaldy a Baška.