Současná fasáda, kterou uživatelé na sociálních sítích kvůli mnohobarevnosti srovnávají s cirkusovým šapitó, bude zanedlouho minulostí.

Finální podobu má fasáda dostat už v srpnu. Současné panely různé barevnosti jsou podle investora podkladní konstrukční vrstvou, která zajišťuje tepelnou izolaci a vodotěsnost objektu. Po dokončení fasády tak panely různých odstínů nebudou vidět.

„Doufám, že se stavba alespoň zčásti schová za stromy, v zimě to ale bude horší. Nelíbí se mi i kvůli velké rozloze. Myslela jsem, že prioritní bude hala, teď to vypadá, že hlavní budou obchody," míní devětatřicetiletá Eva Folvarčná z Frýdku-Místku.

Do obchodního prý neplánuje chodit pravidelně. Vadí jí, že výstavba nákupního „hangáru" zničila klidovou zónu na pravém břehu Ostravice v centru města.

S tím ale investor nesouhlasí. Okolí nové budovy se má proměnit v přírodní park, kde budou moci lidé relaxovat či sportovat. Vyrůst má nová zeleň, přibudou také lavičky. Hned vedle obchodního centra navíc pokračují práce na nové sportovní hale.

Výstavba obchodního centra i haly jde zatím podle plánů, ačkoli se stavbaři museli vypořádat s drobnými komplikacemi. Do země se například nevešlo desítky metrů dlouhé potrubí, které spatří kolemjdoucí při procházce v blízkosti bývalého ředitelství Slezanu u zooparku zhruba v dvoumetrové výšce.

První návštěvníky by měly obě stavby v centru Frýdku-Místku přivítat už letos v listopadu.