Děti Země žádají, aby stavební povolení bylo zrušeno a věc byla vrácena k novému projednání a rozhodnutí. Napadáno je rozhodnutí v celém rozsahu. Rozhodnuto přitom zatím není ani o dalším rozkladu, který sdružení podalo v září. Reagovalo tím na srpnové stavební povolení pro dvanáct stavebních objektů, které se týká části obchvatu Frýdku-Místku o délce 2,3 kilometru.

Jisté je zatím jen to, že majetkoprávní příprava stavby je dokončena. Obchvat má stavební povolení na většinu trasy i na trasu obchvatu od Ostravy na Frýdlant nad Ostravicí. Stavět se bude ve dvou etapách. „S první etapou bude zároveň realizována stavba D56 Frýdek-Místek připojení na D48, jež byla i součástí výběrového řízení na zhotovitele první etapy,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které má přípravu obchvatu na starosti. Ministerstvo životního prostředí vydalo na začátku února 2017 závazné stanovisko EIA. Na obě stavby ŘSD obdrželo osm nabídek, o vítězích tendru však zatím není jasno.

Podle plánů ŘSD by stavba měla začít v prvním čtvrtletí příštího roku, termín byl však už v nedávné minulosti mnohokrát odsunut.

Ilustrační foto.
Další dva bary musí omezit provoz