Na stavbu obchvatu Frýdku–Místku si lidé budou muset ještě dlouho počkat. Vydané územní rozhodnutí na jeho stavbu totiž bylo kvůli chybě při jeho doručování zrušeno a celý spis vrácen k novému projednání, což představuje zdržení nejméně o dalších sedm měsíců. Vyplývá to ze zprávy o postupu příprav stavby, kterou od magistrátu obdrželi frýdecko–místečtí zastupitelé.

Zpracování podkladů pro stavební povolení bylo pozastaveno a pokračovat bude až po vydání nového územního rozhodnutí. Ministerstvo životního prostředí navíc oproti svým předchozím rozhodnutím žádalo, aby Správa Chráněné krajinné oblasti Beskydy projednala, zda obchvat nebude vadit chráněným savcům, konkrétně vlkům, medvědůma rysům, a to i přesto, že se tato zvířata v této lokalitě nevyskytují. Pokud by bylo nutné tuto studii doložit,v důsledku by to znamenalo zpoždění stavby o další zhruba dva roky.

„Zpráva o postupu příprav stavby obchvatu, kterou jsme od města dostali, je plná nejasných důvodů, proč práce nepostupují tak, jak mají,“ podotkl zastupitel Vít Roubal (ODS). „Za zpoždění je zodpovědné Ředitelství silnic a dálnic. Nemůžeme ale přesně specifikovat, čím vším bylo způsobeno. Jednání stále probíhají, město ale nemá příliš možností situaci ovlivnit. Skutečnost o zpoždění prací můžeme pouze vzít na vědomí,“ vysvětlil zastupitelům náměstek primátorky Michal Pobucký, který má tuto problematikuna starosti.