Dráha využívá jako hnací sílu k pohybu jezdce na kole, koloběžce, skateboardu a inline bruslích „pumpování” nahoru a dolů namísto šlapání a odrážení. Jezdec tak nemusí šlapat nebo se odrážet. Umožňuje mu to tvar tratě, která se skládá z vln nebo třeba klopených zatáček.

Frýdlantská dráha o délce 66 metrů vznikla v blízkosti dětského dopravního hřiště v Hlavní ulici. Modulární pumptrack umožňuje pozdější změnu tvaru sestavení, dráhu lze tak prodlužovat nebo zkracovat. Městští radní rozhodli o vybudování novinky, která bude přístupná zdarma, na svém zářijovém jednání s tím, že cena se má vyšplhat na zhruba jeden milion korun.

Demolice Domu Pionýrů začala.
OBRAZEM: Demolice Domu Pionýrů začala

Už několik měsíců můžou novou pumptrackovou dráhu využívat nadšenci ve Staříči v areálu fotbalového hřiště pod Okrouhlou. Povrch je z asfaltu, na trati dlouhé 115 metrů a široké 1,8 metru čeká jezdce dvacet boulí a dvě klopené zatáčky. „Dráha takovéhoto typu hodně chyběla. V širokém okolí žádná taková není. Pro rodiče s dětmi je to skvělá atrakce,“ uvedl jeden z návštěvníků Tomáš Šrámek.

Rozsáhlý pumptrackový park nedávno otevřeli v areálu bývalé pily v Ostravici. Na třech drahách se tam vyřádí milovníci horských kol a BMX, chybí totiž asfaltový povrch. Přes zimu je však tamní dráha zavřená. 

Následky požáru dřevěného kostela v Gutech.
Žháře z Gutů nadále posuzují znalci