Program oficiálně začal už ve čtrnáct hodin. Pořadatelé pro návštěvníky přichystali pestrou kulturní přehlídku, dobré jídlo a tradiční jarmark s mnoha stánky. Děti se bavily nejen na různých atrakcích, ale i při loutkové pohádce v podání divadelního souboru Kašpárkův svět.

„Už ten samotný začátek se nám moc povedl. Ta loutková pohádka byla tak zajímavá, že děti naprosto vtáhla do děje,“ okomentoval evidentně spokojený producent akce Petr Baránek. O další bod programu se svým hodinovým vystoupením postaral známý písničkář Pepa Streichl. K počátkům křesťanství všechny přítomné přivedl koncert židovské klezmer kapely Naches. Se zábavným představením hereckých historek se následně představila Lilian Malkina, která se proslavila především díky roli babičky v oscarovém filmu Kolja.

„Bylo poměrně obtížné ji přemluvit, aby k nám přijela. Do poslední chvíle vůbec nevěděla, do čeho jde. Proto jsem rád, že se nám to podařilo,“ zhluboka si oddechl pořadatel Petr Baránek. Ještě větší husarský kousek se mu ale povedl s hvězdou sedmdesátých let – Yvonne Přenosilovou, která sklidila zasloužený aplaus. „Ona vůbec strašně málo vystupuje, takže dostat ji zde až z Prahy bylo ještě větší umění,“ šibalsky se usmál Baránek, který byl nadmíru spokojen s účastí. „Velikonoční jarmark navštívilo kolem osmi set lidí, což je na takovou malou obec velice slušné číslo. Svůj podíl na tom mají ale i chataři, kteří sem kvůli prodlouženému víkendu přijeli,“ přiznal Baránek.

„Moc jsme si to tady s dětmi užili, takže příští rok se sem zase rádi vrátíme. Já jsem si nejvíce pochutnal na medovině a koncertu Yvonne Přenosilové,“ zamyslel se jeden otec rodiny. Když se začalo stmívat, přesunul se program do restaurace, kde příjemně strávený den již tradičně zakončila cimbálovka Radhošť.