Český film Muzzikanti v režii Dušana Rapoše měl velký ohlas především na Severní Moravě, odkud pochází většina záběrů a také i umělců, kteří se ve filmu zahráli. Spatřit můžeme v hlavní roli Patrika Děrgela, dále polskou herečku Michalinu Olszańskou, Pavla Kříže, Martina Dejdara, Maroše Kramára, Petra Šišku, Saru Sandevu, Norberta Lichého či Pavla Calltu. Objeví se také Jaromír Nohavica.

Záběry z filmu Babylon A.D.
Moravskoslezský kraj láká i filmaře. Podívejte se, co se zde natáčelo

Letní deník - logo 2022Zdroj: DeníkFilm není o ničem jiném, než jak už vypovídá z názvu, o muzikantech. Děj filmu nás zavede k mladé kapele v čele se zpěvákem Robinem, která se snaží prorazit a kterou si vytipuje vyhaslá hvězda, jež se snaží zviditelnit právě na repertoáru mladé kapely. Do toho všeho se připlete Izzi, rocková hvězda, jejíž filmová postava je inspirována skutečným zpěvákem a kytaristou Romanem Izaiášem ze skupiny Doga, a jeho partnerka Klára, která to neměla v životě jednoduché.

Protože je dějová linka situována místy téměř jako exkurze po Beskydech a gorolské oblasti, objevují se ve filmu záběry právě z těchto míst.

Seriál Doktor Martin se natáčel z části také v Dřevěném městečku ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Kvůli natáčení seriálu Doktor Martin přejmenovali filmaři vlakovou zastávku

Například Izziho camp, kde se děj ve velké míře odehrává, je točen v místě Národopisného areálu Matice Slezské v Dolní Lomné. Areál je hlavním střediskem pro pořádání zdejších kulturních akcí a odehrávají se zde často tematické gorolské slavnosti. Dalším takovým místem, které je ve filmu právě vyobrazeno jako místo konání koncertu, je amfiteátr Městský les v Jablunkově.

Zajímavým místem s ještě zajímavější filmovou funkcí je českotěšínská radnice na náměstí ČSA, která je zde v roli ordinace psycholožky, kterou hraje Eva Vejmělková. Ta se ve filmu po letech sešla s Pavlem Křížem, se kterým si zahrála v jednom z dílů „Básníků“. Klára se zde před radničním vchodem střetává se zpěvákem kapely Lake Malawi Albertem Černým.

Dětské "spřežení" veze Alberta (Július Satinský)
KVÍZ: Prdí hadi? Otestujte své znalosti filmu S tebou mě baví svět

Scény z klubu byly natáčeny v ostravském rokenrolovém klubu Garáž a některé ze scén byly dokonce natočeny v domě skutečného Izziho – Romana Izaiáše z kapely Doga. Ten v jednom ze svých rozhovorů prozradil, že film, jehož scénáristou je Petr Šiška, v mnohém čerpá z jeho reálného života. V čem? To si může divák už jen domyslet.