V nabídce prodejců nechyběly jarní sazeničky, kytky, trvalky, dřeviny, uzeniny, domácí sýry, chleba, koláčky, vánočky, luštěniny, marmelády, cukrovinky, pražené oříšky, káva, dekorační předměty, proutěné košíky nebo dřevěné výrobky.

„Dnes návštěvníkům rynku nabízíme domácí mrkvový dort, karamel různých příchutí nebo čatní a pesta domácí výroby,“ přiblížila Zuzana Rider ze stánku Love Food FM s tím, že právě karamel bývá u zákazníků nejoblíbenější.

Proti farmářským trhům, které se konaly na náměstí Svobody v Místku na počátku května byla nabídka prodejců větší, ale i ve Frýdlantu chyběla některým zákazníkům zelenina a ovoce.

„Přišla jsem si pro květák, ale ten dnes neměli, tak jsem si alespoň nakoupila uzeniny od řezníka, bývá tu pravidelně a má je moc dobré,“ uvedla paní Milada, seniorka z Frýdlantu nad Ostravicí.

Dle sdělení pořadatelů akce stánek s ovocem a zeleninou tentokrát chyběl, ale na příštích trzích už by měl být k dispozici veřejnosti.

Slezský rynek se vyskytuje ve Frýdlantu nad Ostravicí zpravidla v měsíčních intervalech, ale výrobky prodejců bývají k dispozici i v dalších městech v regionu.

„Na rynku bývá okolo 15 až 20 stánků, všichni prodejci mají vzhledem ke koronavirové pandemii dezinfekci a roušky a je zakázáno ochutnávání výrobků,“ uvedl Milan Nepustil, moderátor akce. Návštěvníci trhů ve Frýdlantu byli ukáznění a nikdo se zbytečně neshlukoval.

Největší zájem veřejnosti byl o sazeničky a z potravin o uzeniny a pečivo.