Středisko sídlí v bývalém klášteře řádu Milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Práce se dotkly části prostor druhého a třetího nadzemního podlaží. Rekonstrukcí vzniklo šest jednolůžkových pokojů a devět dvoulůžkových pokojů s celkovou kapacitou 24 lůžek. Každý z pokojů má svou vlastní sprchu s umyvadlem a toaletu.

Standardní je vybavení nábytkem a elektrickou polohovací postelí. Pokoj si podle dohody mohou budoucí klienti dovybavit svými doplňky. Samozřejmostí je připojení vlastního televizního přijímače.

Středisko sociálních služeb ve Frýdlantu nad Ostravicí prošlo další modernizací.

Každé podlaží má svou společenskou místnost vybavenou kuchyňskou linkou. Celkové náklady na stavbu a vybavení byly rozpočtovány na zhruba 37,5 milionu korun. Peníze dalo jak ministerstvo práce a sociálních věcí, tak frýdlantská radnice.

Nešlo o jediné stavební úpravy frýdlantského kláštera v letošním roce. Na podzim prošla budova další etapou rekonstrukce - tentokrát to byla výměna 101 oken a oprava přední fasády.

Další změny mají časem nastat i v souvislosti s avizovaným získáním pozemků v okolí budovy do vlastnictví města. Vzniknout by tak mohla například klášterní zahrada.