Středisko sídlí v bývalém klášteře řádu Milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Práce se dotkly části prostor druhého a třetího nadzemního podlaží. Rekonstrukcí vzniklo šest jednolůžkových pokojů a devět dvoulůžkových pokojů s celkovou kapacitou 24 lůžek. Každý z pokojů má svou vlastní sprchu s umyvadlem a toaletu.

Standardní je vybavení nábytkem a elektrickou polohovací postelí. Pokoj si podle dohody mohou budoucí klienti dovybavit svými doplňky. Samozřejmostí je připojení vlastního televizního přijímače.

Středisko sociálních služeb ve Frýdlantu nad Ostravicí prošlo další modernizací.Zdroj: Deník / Lukáš Morys

Každé podlaží má svou společenskou místnost vybavenou kuchyňskou linkou. Celkové náklady na stavbu a vybavení byly rozpočtovány na zhruba 37,5 milionu korun. Peníze dalo jak ministerstvo práce a sociálních věcí, tak frýdlantská radnice.

Nešlo o jediné stavební úpravy frýdlantského kláštera v letošním roce. Na podzim prošla budova další etapou rekonstrukce - tentokrát to byla výměna 101 oken a oprava přední fasády.

Další změny mají časem nastat i v souvislosti s avizovaným získáním pozemků v okolí budovy do vlastnictví města. Vzniknout by tak mohla například klášterní zahrada.