Důvodem byla oblíbená motoristická burza, na které se za příznivé ceny dají pořídit náhradní díly na historické i současné automobily a motorky, které motoristé v obchodech jen tak snadno neseženou. „To je taky důvod, proč mě sem manžel dotáhl. On je totiž šílený fanda do motorek.

Překvapilo mě, že už to není jen burza, která by se výhradně věnovala jen motorkám a autům. Jsou tady různí prodejci, kteří nabízejí oblečení, hračky, obrazy a různé samolepky. Takto bych ještě mohla pokračovat. Podle mě je to dobře, třeba si nakonec taky něco vyberu,“ pousmála se Dagmar Zlá, která sem přijela z nedalekého Starého města.

Prodejci si pochvalovali pěkné počasí. „Protože svítí sluníčko a teplota se pohybuje kolem příjemných patnácti stupňů nad nulou, tak máme i vyšší zisky. Dneska jsem už prodal věci za několik tisíc korun,“ pochlubil se redaktorovi jeden prodavač, kterému pomáhal i jeho syn. „Ten si do sešitu pečlivě zapsal, co a za kolik jsme prodali. Je to takový můj poctivý účetní,“ dodal pyšný otec.

Mnohem horší náladu měl ovšem zakladatel této burzy, kterého jsme oslovili čirou náhodou. „Je mi spíše do pláče, když vidím, kde to všechno dospělo. Když jsem ji v rámci Veterán klubu Baška ještě za minulého režimu založil, tak jsme si zakládali na tom, že se tady prodávaly jen věci na auta a motorky. Nyní mi to spíše připomíná bleší trh. Už to pořádá jen obec, které jde jen o zisk za pronajatou plochu. Náš klub by to finančně neutáhl. Své jméno vám ale neřeknu, protože je to naprosto zbytečné,“ dodal posmutněle muž.