Akce se za krásného počasí, kdy teploty přesahovaly dvacet stupňů, zúčastnilo přibližně sedmdesát účastníků. První bryčky se na parkoviště u sjezdovky v Palkovicích začaly sjíždět už před devátou hodinou.

„Účast je výborná, nálada taky – a sluníčko hřeje, takže co více si vlastně ještě můžeme přát,“ hodnotil ještě před startem hlavní organizátor pátého ročníku vozatajské jízdy Jaroslav Naisar.

Příznivci koní Hafling kolem jedenácté hodiny vyjeli směrem na Metylovice. „Potom jsme přes Lhotku dojeli do Kozlovic, kde jsme si udělali přestávku v nové hospůdce, u které nedávno vznikl pivovar. Návštěvu jsme spojili i s prohlídkou zdejšího muzea. Následně jsme nasedli na kočáry a vzali to přes Myslík znovu do Palkovic, čímž jsme vlastně pomyslný kruh uzavřeli. V restauraci u palkovické sjezdovky jsme i poobědvali,“ prozradil Jaroslav Naisar.

V rámci akce proběhly i soutěže. „Například jsme soutěžili o nejlépe nazdobenou bryčku a upraveného koně. Vítěz získal flašku dobrého alkoholu. Nikol Trefilová potom všem přítomným předvedla hřebce Natara, aby na něm ukázala, jak má správně vypadat kůň, který je připraven na výkonnostní zkoušky,“ uvedl Naisar s tím, že další ročník by měli uspořádat v Sedlištích. „Snažíme se, aby se vždy konal v jiné obci,“ uzavřel Naisar.